To częste pytanie naszych ciężarnych. Czy Wy też martwicie się czy będziecie wiedziały kiedy jechać?
Mamy dla Was parę wskazówek 

🙂

1. Jeśli rozpoczną się pierwsze skurcze nie zawsze jest to znak, że w 5 min powinnaś wyruszyć w kierunku Izby Przyjęć. Często są to tzw. skurcze przepowiadające – czyli ćwiczenia macicy przed właściwym porodem. Spróbuj wziąć ciepłą kąpiel, zdrzemnąć się i zrelaksować. Jeśli skurcze są coraz częstsze, co 5 – 7 min i przybierają na sile, to rzeczywiście znak, że możecie się zbierać do szpitala.

2. Jeśli odejdą ci wody zanim pojawią się skurcze nie jest to powód do zmartwienia. Jeśli są one przezroczyste, czujesz dobrze ruchy Dziecka, to nie ma powodu do pośpiechu. Możesz spokojnie zjeść, wykąpać się i przygotować. Po przyjeździe do szpitala my również będziemy cierpliwie czekać na pojawienie się czynności skurczowej nawet do 48 godzin (w tym czasie będziemy kontrolować stan Twój i Malucha).
Wyjątkiem od tej reguły jest (+) wynik GBS – wtedy nie powinnaś zbyt długo zwlekać z przybyciem do szpitala, bo powinniśmy podać Ci antybiotyk.
Oczywiście podobnie jeśli wody płodowe są podbarwione na zielono lub mocno krwiście – wtedy też wolelibyśmy abyś pojawiła się u nas szybciej.