Dokonaliśmy wyboru – KONTYNUACJA CIĄŻY

Jeśli zdecydowaliście, aby kontynuować ciążę w sytuacji nieprawidłowości u Waszego Dziecka, przygotujemy dla Was wraz z hospicjum perinatalnym, plan działania.
Taki plan wymaga bardzo indywidualnego podejścia i zapoznaniem się bardzo dokładnie z Waszym Dzieckiem przed narodzinami. Dlatego podczas ciąży będziemy chcieli zebrać jak najwięcej informacji i zorganizujemy dla Was:

1. Systematyczne kontrole ultrasonograficzne i położnicze
2. Kontrole serca Waszego Malucha czyli tzw.echo serca płodu
3. Badania genetyczne, jeśli nie zostały wykonane wcześniej czyli pobranie materiału genetycznego najczęściej na drodze amniopunkcji

Zajmiemy się również Waszą Rodziną i zaproponujemy konsultacje psychologiczne, które obejmą nie tylko Was, ale i Rodzeństwo Waszego Dziecka.

Po zebraniu wszystkich informacji specjaliści w ramach hospicjum będą w stanie określić z dużą dozą prawdopodobieństwa czy choroba Waszego Dziecka jest letalna czyli czy jest bardzo duże ryzyko, że Wasz syn/córka umrze przed porodem, w jego trakcie czy krótko po urodzeniu. Jest to istotne, bo inaczej musimy przygotować się do narodzin chorego Dziecka, które zapewne szybko od nas odejdzie, a inaczej do przyjścia na świat Dziecka, które prawdopodobnie będzie wypisane do domu pod dalszą opiekę hospicjum stacjonarnego dla dzieci.

Nad całym tym procesem czuwa nasza Koordynatorka czyli Asia Krzeszowiak, która będzie Waszą towarzyszką podczas całej ciąży i porodu.

Nie jesteśmy w stanie opisać Wam jednego schematu postepowania, bo kazdy nasz Nienarodzony Pacjent jest inny i innego podejścia będzie wymagał.

A co w sytuacji, gdy jednak wybór padł na zakończenie ciąży? Przeczytacie o tym w kolejnym poście.