Jeśli już wiesz, że czeka cię tzw. „wywoływanie porodu” możesz jeszcze spróbować metod naturalnych

1.Zwiększenie aktywności fizycznej – ćwiczenia ruchowe, taniec, intensywne spacerowanie lub chodzenie po schodach mogą przyspieszyć poród. Ruchy bioder wykonywane podczas ruchu pomagają płodowi ustalić się w kanale rodnym


2. Stymulacja brodawek – metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny.


3. Seks -męskie nasienie zawiera prostaglandyny – hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna – hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.


4. Olejek rycynowy, lewatywa –to babcine sposoby stosowane na zaparcia. Olejek przyspiesza perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnienie kiszki stolcowej. Wystarczy jedna łyżeczka aby ruchy jelit pobudziły czynność skurczową macicy. Lewatywa była dawniej stosowana obowiązkowo na salach porodowych. Obecnie, kobieta rodząca może z niej skorzystać na własną prośbę.

A co jeśli Twoje starania nie przyniosły skutku?
1. Przychodzisz ze skierowanie do planowego przyjęcia – zapraszamy do Izby Przyjęć o godz.7.30 z rzeczami dla Ciebie i Malucha, bo wyjdziecie z naszego Oddziału już we trójkę. Jeśli pojawisz się o innej porze, możesz nie zostać przyjeta od razu – wtedy wyznaczymi Ci termin planowego przyjęcia. Podobnie będzie, jeśli uznamy, że jeszcze nie ma powodów, aby oferować Ci indukcje porodu – również dostaniesz konkretny termin, kiedy będziemy na Ciebie czekać.
2. Teraz musicie uzbroić się w cierpliwość – przyjęcie do Szpitala nie trwa 10min. Najpierw zazwyczaj wykonujemy zapis KTG (ok.30 min), potem lekarz i połozna muszą wypełnić wiele dokumentów
3. Wreszcie – kwalifikacja – czyli decyzja czy idziecie od razu na Blok Porodowy czy też Twoja szyjka wymaga preindukcji (jeśli nie wiesz o co chodzi – zajrzyj do naszych poprzednich postów – tam znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości)

ŻYCZYMY SAMYCH UDANYCH INDUKCJI !!!