Oczywiście to Ty jesteś w centrum uwagi podczas dnia, w którym ma się urodzić Wasze dziecko, ale równie ważną osobą jest Tata i to dla niego jest nasz dzisiejszy post 🙂

KRÓTKI PRZEWODNIK DLA TATY
• Zgłoście się do Izby Przyjęć przy Oddziale na godz.7.30 w wyznaczonym wcześniej dniu. Dopilnuj, aby zabrać wszystkie potrzebne dokumenty i spakowana do szpitala torbę (krótką ściągę znajdziesz przypiętą na naszym FB). Śniadanie zjedz tylko Ty, przyszła Mama musi być na czczo.
• Zabierz ze sobą wygodne obuwie zmienne ( z pewnością będziesz się czuł bardziej komfortowo w swoim obuwiu niż nałożonych foliowych ochraniaczach; tym bardziej, że spędzisz z nami w oddziale w tym dniu co najmniej kilka godzin) i załóż rozpinaną koszulę, najlepiej na łatwe w rozpinaniu napy ( to Tobie zostanie przekazane Dziecko po zbadaniu przez pediatrę i będziesz mógł je kangurować do czasu zakończenia operacji). Weź też ze sobą coś do picia i jedzenia, bo Twój pobyt może się wydłużyć nawet do wieczora.
• Uzbrój się w cierpliwość – przyjęcie do szpitala wiąże się z szeregiem formalności, których trzeba dopełnić; pamiętaj też, że Sala Porodowa rządzi się własnymi prawami i dlatego przyjęcie o 7.30 nie równa się rozpoczęciu ciecia cesarskiego o godz.8.00. Czasem okres oczekiwania to 30 min, a czasem kilka godzin.
• Zarezerwuj sobie czas – koniec operacji to dopiero początek czasu, kiedy będziesz najbardziej potrzebny świeżo upieczonej Mamie. Po znieczuleniu można wstać dopiero po 6-8 godzinach, więc jeśli będziecie chcieli, aby Wasze Dziecko było stale z Wami, Twoja obecność będzie niezbędna, bo Mama nie będzie miała możliwości samodzielnie się opiekować Maluchem. Po pionizacji (czyli wstaniu z łóżka) i pierwszym prysznicu po operacji Twoja pomoc też będzie nieoceniona.

DZIĘKUJEMY CI BARDZO TATO <3